فرازهايي درباره عاشورا مرتضی مطهری

صفحه ۱

فرازهايي درباره عاشورا

مشخصات كتاب

نويسنده : شهيد مرتضي مطهري

ناشر : موسسه تبيان

فرازهايي درباره عاشورا

اقامه عزاي امام

علت ترغيب ائمه به اقامه عزاي حسين (ع): تكاليف شرعي بدون حكمت نيست و منظور از عزاداري اين نبوده كه همدردي با حضرت زهرا و پيامبر كنيم. هر اندازه گريه و زاري كنيم تسلي خاطر آنها نيست چون آرزوي همگي آنها شهادت بوده و اينطور نيست كه آنها هم هنوز در اندوه و ماتم باشند البته منتظر قيام حضرت ولي (عج) مي باشند تا انتقام ظلم ها را بگيرد. لذا اگر به آن نيت بگوئيم آنها و عقايد اسلام را كوچك شمرده ايم بلكه مقصود اين است كه كربلا به صورت يك مكتب تعليمي و ترتيبي زنده بماند و تا اين روحيه شهادت طلبي زنده است و اسلام و انسانيت زنده خواهد ماند.

دو چيز در كربلا چشم ابا عبدالله را خيلي روشن نمود

1- تذكر ابوثمامه صائدي براي نماز كه آخرين نماز را در خدمتت بخوانيم و آقا را شاد نمود و حضرت درباره او دعا كرد.2- فداكاري عجيب سعيد بن عبدالله حنفي كه سپر امام شد تا نماز ظهر با جماعت خوانده شود.

تحريف در واقعه عاشورا

تحريف در زبان عربي از ماده حرف به معني منحرف كردن چيزي از مسير اصلي خودش است.قرآن كلمه تحريف را به خصوص در مورد يهوديان به كار برده و اگر تحقيقي جامع انجام بدهيم بيشتر خبرگزاريهاي تبليغاتي جهان در دست يهوديان يا خط دهنده آنها به طريقي با يهوديان در تماس است مانند آسوشيتد پرس براي يونايتدپرس.با كمال تاسف تحريفات زيادي در حادثه عاشورا وارد شده كه موجب مسخ كردن و كم اثر كردن قضيه شده است و متاسفانه به قول شهيد استاد مطهري براي مصيبت امام حسين (ع) و اهل بيتش (س) به خاطر آن همه زجرهاي روحي و جسمي و ضربات شمشير ها نبايد گريست بلكه بايد به خاطر مظلوميت و دروغ پردازيهايي گريست كه مقام حضرت ابي عبدالله الحسين (ع) را متنزل مي كند.مثلا گفته اند:1- ليلا مادر علي اكبر (ع) نذر كرده كه اگر فرزندم سالم بماند از كربلا تا مدينه ريحان خواهم كاشت بعدا علما با سند رد نمودند اولا حضرت در كربلا حضور نداشته ثانيا منطقه فيمابين كربلا و مدينه براي كشت ريحان بلا امكان است ثانيا مسافت بين آندو شهر 300 فرسنگ است.2- گفته اند امام حسين در كربلا 300 هزار نفر را كشته است. اگر فرض شود هر ثانيه يك نفر را بكشد براي اين تعداد 83 ساعت و 20 دقيقه وقت لازم است.انوع تحريف:لفظي: اين

در حال بارگذاری...
۱۳۳ /۱
صفحه
جلد ۱ /۱